Życzenia na Dzień Myśli Braterskiej

Życzenia na Dzień Myśli Braterskiej

dmbDziś, 22 lutego, na całym świecie skauci obchodzą
Dzień Myśli Braterskiej.
W tym szczególnym dniu, dniu urodzin założyciela skautingu
sir Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave Baden-Powell
skauci przesyłając życzenia myślą o sobie wzajemnie,
dziękują za przyjaźń i wspólną służbę.

Przyjmijcie więc proszę i moje życzenia…

„Spójrzmy w ogień, który płonie, bijąc w niebo snopem iskier. Spójrzmy w ogień- w nim uśpione dni odległe, znów dziś bliskie. Posłuchajmy: echo niesie tamte pieśni sprzed lat wielu. Posłuchajmy: one przeszłość przywoływać tak umieją. Złączmy dłonie w jednym kręgu, obok siebie starzy, młodzi. Złączmy dłonie, niech wspomnienie z dniem dzisiejszym parę tworzy.”

Dziękując za wspaniały, pełen wyzwań związanych z realizacją Kampanii Misja w czasie 100/30/15 rok, gratuluję wspaniałych efektów Waszej pracy.   Mam nadzieję, że międzypokoleniowe spotkania, zgłębianie tajników historii Hufca i naszego Bohatera – hm. Stefana Dwornickiego sprawią, że każdy zuch, harcerz, instruktor i senior zapamięta ten czas jako cudowną lekcję historii. Lekcję, w której każdy miał do odegrania jakąś rolę – ucznia lub nauczyciela.

Niech Dzień Myśli Braterskiej będzie okazją do spotkań w gronie przyjaciół i inspiracją do dalszych działań na harcerskiej ścieżce. Wszystkiego najlepszego dla Was i wszystkich sojuszników, którzy wspierają nas w działaniu, abyśmy mogli pozostawić ten świat trochę lepszym!

Rozkaz Specjalny L1/2016