Zuchowy Bal Karnawałowy

Dyżury Porządkowe w Hufcu
27 stycznia 2016

Zuchowy Bal Karnawałowy

2016-01-16 zuchowy bal (8)

W karnawale same bale, to chyba oczywiste, prawda?

Skoro wszyscy balują, jaworznickie Zuchy nie mogły być gorsze i same wybrały się 16 stycznia na Wielki Bal Karnawałowy. Tym razem bawiliśmy się w SP nr 15, a gospodarzem balu była 15 JGZ „Leśne Duszki” z Pogodnego Szczepu Harcerskiego „Tormenta”. Na Sali balowej nie zabrakło księżniczek, Indian, kowboi, pojawiały się nawet mumie, szturmowcy i sam Darth Vader!

A wszystko pięknie pasowało do tematu przewodniego tegorocznego Balu czyli opowieści Braci Grimm „Kopciuszek”! Motto przewodnie Balu brzmiało: Nie warto być złym ponieważ wtedy można stracić przyjaciół, a dobro zawsze do nas powraca!

Na bal przybyły gromady: 1 JGZ „Pszczółki”, 2 JGZ „Młode Wilki”, 3 JGZ „Śmieszki”, 4 JGZ „Kolorowe Chmurki”,  7 JGZ „Włóczykije”, 8 JGZ „Dzielni Apacze”, 9 JGZ „Leśne Skrzaty”,
15 JGZ „Leśne Duszki”.

Kulminacyjnym punktem programu był konkurs piosenek z bajek Disneya i, jak oczywiście można się domyślać, zuchy i z tym wyzwaniem poradziły sobie znakomicie! Oto wyniki:
I miejsce –  2 JGZ Młode Wilki i 4 JGZ Kolorowe Chmurki
II miejsce – 7 JGZ Włóczykije
III miejsce – 15 JGZ Leśne Duszki

… i jeszcze Wyróżnienie dla 8 JGZ Dzielni Apacze za udział w konkursie „Klatka z filmu Disneya”.

Druhna Ola – organizatorka balu kieruje podziękowania dla Harcerzy 16 JDSH Piorun: Natalia Guśtak, Zuzanna Prochowska, Miłka Marcinkowska i Wojtek Haska i uczennic Gimnazjum nr 11 w Jaworznie: Jolanta Ciolczyk, Katarzyna Ciolczyk, Wiktoria Stolarczyk za pomoc w przygotowaniu i prowadzenie  układów tanecznych dla wszystkich uczestników balu.

Ja dziękuję Pani Dyrektor za gościnę w murach SP 15,  druhnom: pwd. Jadzi Sułek – Biś i pwd. Aleksandrze Radko za pomoc w organizacji i opiekę nad przedsięwzięciem a druhnie Aleksandrze Prochowskiej gratuluję organizacji i dziękuję w imieniu swoim i wszystkich zuchów za fantastyczną zabawę!