VII Gala Mistrzów Harcerstwa

22 marca 2016

VII Gala Mistrzów Harcerstwa

gala

18 marca 2016 roku w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach odbyła się VII Gala Mistrzów Harcerstwa Chorągwi Śląskiej ZHP.  W uroczystej Gali wzięli udział Instruktorzy oraz władze naszej Chorągwi, Naczelnik ZHP hm Małgorzata Sinica, przedstawiciele Władz Naczelnych ZHP, włodarze miast oraz wielu innych przyjaciół harcerstwa.

W 11 kategoriach nominowanych było w sumie 49 Instruktorów i Instruktorek, w tym przedstawiciele naszego Hufca. Nominowaną w Kategorii Złoty Senior była druhna phm. Sylwestra Bogusz – Komendantka Kręgu Seniorów nr 1 w Jaworznie im. hm. Stefana Dwornickiego, w kategorii Harcerski menager – skarbnik Hufca ZHP Jaworzno – druh hm. Paweł Duda. Sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem,więc choć nie udało się otrzymać statuetki serdecznie gratulujemy!

Podczas Gali zostało również wręczone Honorowe Wyróżnienie „Niezawodny Przyjaciel – Laska Skautowa” prezydentowi naszego miasta. Panu Pawłowi Silbertowi Laskę wręczyła druhna Naczelnik wraz z Komendantką Chorągwi Śląskiej. Gratulacje i podziękowania za owocną współpracę złożyli przedstawiciele Komendy Hufca – Komendantka hm. Kinga Jedrzejek, skarbnik hm. Paweł Duda i harcerka VI Szczepu Harcerskiego Chwaty – Magdalena Duda.

Wspaniała, uroczysta atmosfera była też zasługą  Harcerskiego Zespołu Artystycznego „Słoneczni”, który swoim koncertem przypomniał stare harcerskie piosenki i zmotywował widownię do wspólnego śpiewu przywołując moc pięknych wspomnień.

Zachęcamy do obejrzenia relacji na stronie miejskiej   i w mediach.