Pierwsze warsztaty w Chorągwianej Szkole Instruktorskiej dotyczące pozyskiwania środków.

Co nowego w „NaTropie” ?
30 września 2012
Dyżury KSI
10 października 2012

Temat: „Fundraising – metoda na realizację celów”
Termin: 17.11.2012 (9:30 do ok.14:30)
Dedykowane dla:
kadry instruktorskiej poziomu komendy hufca, hufcowych zespołów pozyskiwania środków, osób zajmujących się pozyskiwaniem środków na poziomie komendy hufca.

Prowadzący:
hm. Paweł Cebula – Komendant Hufca ZHP Katowice, Dyrektor ds. Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Posiada doświadczenie w pisaniu wniosków grantowych i rozliczaniu grantów na różnym poziomie. Ukończył szkolenie z fundraisingu w NGO’sach, czynnie pozyskuje partnerów i sponsorów na poziomie Hufca oraz zawodowym. Posiada Srebrną Odznakę Kadry Kształcącej.

Opis: Na warsztatach będziecie mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób zabrać się za działkę pozyskiwanie środków, co to jest sponsoring, różnica pomiędzy partnerem i sponsorem. Jak dobrze przygotować ofertę, gdzie szukać grantów. Znajdzie się również czas na wymianę dobrych praktyk i zwrócenie uwagi na ważne aspekty podczas szukania środków do realizacji naszych projektów. W ramach warsztatów poruszone zostaną również prawne aspekty pozyskiwania środków. Warto dowiedzieć się, jakich błędów należy nie popełniać i na co zwrócić uwagę w naszych hufcach.

Tematy poruszane na warsztatach:

– Granty – jak to się je i co to jest?

– Sponsor a partner, co należy wiedzieć w tym temacie

– Gdzie szukać środków

– Jak nas widzą tam na pomagają

– Różne sposoby pozyskania środków (akcja zarobkowa, zbiórka ofiarności publicznej, sprzedaż usług i pomysły na swoje własne sposoby zarobkowanie ).

Uczestnicy zajęć otrzymają dodatkowo materiały przydatne do ich pracy.

Koszt:
5zł – członkowie Chorągwi Śląskiej ZHP, 7zł – członkowie innych chorągwi

Zgłoszenia:
– wyślij e-mail w treści wpisując: imię i nazwisko, datę urodzenia, nazwę hufca na pawel.cebula@katowice.zhp.pl
– w temacie e-maila wpisz: Warsztaty Fundraising
– zgłoszenia przyjmujemy włącznie do 11.11.2012r.
– każde przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone drogą e-mailową

Liczba miejsc: 20

Minimalna liczba uczestników: 8