Marzec obfity w kształcenie :)

Święta Wielkiej Nocy
25 marca 2016
Zuchowa Randka z Wiosną
31 marca 2016

Marzec obfity w kształcenie :)

ksztalcenie

5 marca 2016 w Ośrodku Harcerskim w Chorzowie odbył się I Zlot kadry programowo-metodycznej Chorągwi Śląskiej ZHP. Wzięło w nim udział 4 instruktorów z naszego Hufca: pwd. Jadwiga Sułek- Biś, pwd. Magdalena Okrzesik, pwd. Marta Gaj ,dh Dariusz Tendaj. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć związanych z komunikacją i budową zespołu. Wzbudziły one w uczestnikach wiele emocji i pozwoliły lepiej się poznać. Kolejny blok rozpoczęła prelekcja na temat specjalności ZHP, którą przeprowadził kierownik Wydziału Wsparcia Specjalnościowego GK ZHP. Po przerwie obiadowej dzięki Inspektoratowi Ratowniczemu Chorągwi Śląskiej ZHP, każdy uczestnik mógł sprawdzić swoją wiedzę z pierwszej pomocy podczas gry symulacyjnej. No koniec Zlotu, każdy mógł spotkać się z przedstawicielami Referatów działających w Chorągwi i dowiedzieć się jakie mają plany działania na najbliższy czas.

W  sobotę, 12 marca odbyły się warsztaty wędrownicze organizowane przez Hufiec ZHP Częstochowa oraz Referat Wędrowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP, w których uczestniczyła phm. Marta Mazur, a zajęcia prowadzili phm. Magdalena Mika i dh Dariusz Tendaj. Warsztaty były uzupełnieniem i rozszerzeniem wiedzy na temat metodyki wędrowniczej oraz wymianą poglądów wśród instruktorów różnych z hufców.

w terminie 18- 20 marca nasi dzielni kursanci, którzy ratowali świat – zmagali się z zadaniami podczas 2 biwaku Kursu Przewodnikowskiego „ACADEMY”, który tym razem odbył się w Libiążu. Oprócz specjalnistów z Hufca Chrzanów, zajęcia prowadzili instruktorzy naszego hufca – phm. Marta Mazur i pwd. Katarzyna Maj.

W dniach 18-20 marca druhna phm. Magdalena Mika wzięła udział w 2 biwaku Kursu Harcmistrzowskiego „Cogito”, którego organizatorem jest CSI GK ZHP.

W dniach 19-20 marca odbyło się szkolenie –  I moduł programu rozwojowego Lider + „Kierowanie ludżmi w praktyce” organizowane przez ChSI, które ukończyły druhny: hm. Kinga Jędrzejek, phm. Aleksandra Chudzikiewicz – Juraszek, phm. Dorota Sternalska.

30 marca w szkoleniu „Podstawy prawne działalności organizacji pozarządowych – Nowelizacja Ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie” wzięła udział druhna phm. Karina Gaj – Woźniak.

Niezmiernie cieszę się z aktywności kształceniowej naszych harcerzy i instruktorów. Gratuluję dotychczasowych sukcesów, życzę wytrwałości w dalszych zamaganiach i mam nadzieję, że będzieci się chwalić udziałem w wybranych formach, dzielić wiedzą i czerpać co tylko dobrego się da,ze spotkań z instruktorami z innych środowisk.

Zmotywowani do pracy budzimy się na wiosnę :]