IX Gala Mistrzów Harcerstwa

Warsztaty z piosenką
19 marca 2018

IX Gala Mistrzów Harcerstwa

W piątek 16 marca, w Domu Kultury Bogucice – Zawodzie w Katowicach odbyła się Gala Mistrzów Harcerstwa Chorągwi Śląskiej.

Była to okazja do wręczenia największego harcerskiego wyróżnienia  – Laski Skautowej, Krzyża za Zasługi dla ZHP, Listów pochwalnych Naczelnika ZHP i  statuetek dla harcerskich mistrzów – instruktorów naszej chorągwi.

Wśród grona nominowanych i wyróżnionych znaleźli się instruktorzy naszego Hufca. W kategorii: „Harcerski Menager” statuetkę otrzymał hm. Robert Duda, a w kategorii „Bądź widoczny” phm. Radosław Kałuża. Serdecznie gratulujemy!

Nominowani byli instruktorzy naszego hufca: hm. Paweł Duda (kat. Harcerski Menager), pwd. Jolanta Guja (kat. Złoty Senior), hm. Leokadia Brzezińska (kat. Obrońca Sprawiedliowści), hm. Renata Frankowicz (kat. Pierwszy Wśród Najlepszych), hm. Michalina Jarosz (kat. Kształceniowiec na 6). Dziękujemy za trud pracy i wierzymy, że sama nominacja i dostrzeżenie działań tych instruktorów jest nagrodą za codzienną służbę.

Wśród zaproszonych gości znalazły się władze naczelne ZHP, instruktorzy Chorągwi Śląskiej ZHP,  przedstawiciele władz samorządowych, polityki, służb, nasi partnerzy i przyjaciele. Cieszymy się, że wsparcie harcerskich działań przez członków HKP Team zostało docenione. Podczas Gali Komendantka Śląskiej Chorągwi hm. Anna Peterko wyróżniła druhny Aleksandrę Dudę, Aleksandrę Radko i druhów: Marcina Gwiżdża, Tomasza Strugaru i Tomasza Figurę 🙂

Galę uświetnił występ Harcerskiego Zespołu Artystycznego „Słoneczni”, który został bardzo ciepło przyjęty i zachęcił do wspólnego radosnego świętowania zarówno wydarzenia jakim była Gala, jak i 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego w rytmie i brzmieniu harcerskich piosenek.