Betlejemskie Światło Pokoju’ 2017

Hufiec w okresie świątecznym
19 grudnia 2017

Betlejemskie Światło Pokoju’ 2017

Już po raz 27. zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

Ogień przekazują sobie skauci z wielu krajów świata, trafia on do domów, szkół, zakładów pracy.  Podawany jest z miasta do miasta, przekracza granice województw, państw, a dzięki nam w tym roku także trafia za morze. Jaworzno jest w tym roku częścią ogromnej, światowej sztafety, która zaczyna się w Grocie Betlejemskiej. 4 druhny z naszego Hufca płyną właśnie Zawiszą Czarnym i przekażą  Światło na wschodnie wybrzeże Bałtyku: łotewska Liepaję i litewska Kłajpedę. Madziu, Marto, Agnieszko, Natalko – jesteśmy z Was dumni!

Wczoraj podczas spotkania na Rynku przekazaliśmy Światło mieszkańcom naszego miasta już dziesiąty raz. Był z nami Zastępca Prezydenta Miasta – Pan Tadeusz Kaczmarek, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Pani Irena Wojtanowicz Stadler, Dyrektor MCKiS w Jaworznie – Pan Sebastian Kuś, Ksiądz Proboszcz z Kolegiaty Św. Wojciecha i Katarzyny, Radni, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, przyjaciele, mieszkańcy. Oprócz przekazania Betlejemskiego Ognia przypadło nam w udziale kolędować wspólnie z jaworznianami na naszym pięknym Rynku.

Serdecznie dziękuję mieszkańcom za obecność i piękny śpiew a zuchom, harcerzom, instruktorom dziękuję za pomoc i zaangażowanie we wczorajsze wydarzenie.

Szczególnie dziękuję druhowi hm. Robertowi Dudzie, druhnie hm. Marcie Jewule, druhowi hm. Pawłowi Dudzie,  za pomoc przy przekazaniu Ognia. Przekazanie i wspólne kolędowanie nie odbyłoby się gdyby nie śpiew i zaangażowanie druhny Madzi, Gosi, Weroniki, Darii, Madzi, Nadii, Zosi, Agnieszki i druha Huberta. Dziękuję z całego serca!

Wierzę, że tegoroczne przesłanie BŚP stało się bliskie nie tylko Wam – zuchy, harcerze, instruktorzy ale też wszystkim obecnym na Rynku mieszkańcom. Proszę o dotarcie ze światłem i jego tegorocznym przesłaniem do tych osób i instytucji, z którymi współpracujecie i które wspierają Was w codziennych działaniach.

„W Tobie jest Światło
Każdy mrok rozjaśni.