19 lutego 2016 – Misja wykonana

19 lutego 2016 – Misja wykonana

3515Cieszymy się, że uroczystości związane z obchodami
Dnia Myśli Braterskiej’ 2016
mogliśmy spędzić z osobami dla nas ważnymi – naszymi nieocenionymi przyjaciółmi i partnerami w codziennej trudnej, ale niezwykle radosnej i owocnej harcerskiej pracy. Odwiedziła nas Pani Monika Bryl – Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna, przedstawiciele PTTK o/Jaworzno, prezes Wiesław Stachura, Pani Danuta Paderewska i Pan Jerzy Zięba i wiele bliskich nam osób, które z jaworznickim harcerstwem wiążą swoje młodzieńcze wspomnienia.
Miło nam, że to święto, tak jak w latach ubiegłych połączyło harcerskie pokolenia. Spotkaliśmy się wszyscy razem –   zuchy, harcerze, instruktorzy, seniorzy. Jesteśmy szczęśliwi, że towarzyszyliście nam w podróży w czasie, że cofnęliście się z nami do początków harcerstwa i przybyliście na wystawę do Muzeum Miasta Jaworzna. Miło było powspominać stare czasy podczas „Spotkania pokoleń” i wspólnie pośpiewać podczas Koncertu zespołu „Na Szlaku” i podsumować Kampanię Misja w Czasie 100/30/15″ w CK Teatr Sztuk w Jaworznie.

Serdecznie dziękuję za trud przygotowań do wystawy „Misja w czasie 100/30/15. Historia jaworznickich harcerzy.” druhnom i druhom: hm. Renata Frankowicz, hm. Barbara Sułek, hm. Robert Duda, pwd. Magda Okrzesik, pwd. Małgorzata Sitnik- Strugaru, pwd. Aleksandra Radko, pwd. Małgorzata Łysik, pwd. Marta Gaj, pwd. Kasia Maj, pwd. Kamil Gędłek, phm. Magdalena Mika, Dariusz Tendaj.

Spotkanie harcerskich pokoleń to zasługa druha hm. Pawła Dudy. Wielkie dzięki!

Spotkanie w Teatrze Sztuk, jak co roku przygotował II Pogodny Szczep Harcerski „Tormenta”. Gratuluję tegorocznej edycji i dziękuję pwd. Jakubowi Salachowi, pwd. Kindze Leśniak, i wszystkim zaangażowanym osobom za wspólną pracę pod okiem druhny Marty.

Pomogli też: phm. Radosław Kałuża,  phm. Małgorzata Chudzikiewicz, harcerze z IV Żółtego Szczep Harcerskiego, 11 JDH Żar, 4 JDSH Wataha,  i pewnie wiele innych osób, których nie sposób wszystkich wymienić, ale bez Waszej wspólnej pracy nie byłoby takiego finału. Dziękuję!

Praca nad tymi projektami, realizacją Kampanii trwała ponad rok, pracował nad tym sztab ludzi. Zaangażowana była cała Komenda Hufca. Efekt jest wspaniałym podsumowaniem współpracy i pasji ludzi którzy kochają to, co robią. Bez wątpienia niegasnącą w tej „miłości” była druhna phm. Marta Mazur. Dziękuję za wytrwałość, determinację i kawał dobrej roboty!